Награждаване на спортист №1 на Спортно училище „Георги Бенковски“ за 2018 година.

Награждаване на спортист №1 на Спортно училище „Георги Бенковски“ за 2018 година.

И тази година Спортно училище „Георги Бенковски“ имаше изключително много отличени спортисти и безброй постижения за отбелязване.

    

Щангистът Христо Христов бе избран за Спортист №1 на Спортно училище „Георги Бенковски“ за 2018 година. Той бе награден от шефа на Дирекция „Спорт“ към общината Кристиан Димитров на церемония в присъствието на неговия треньор Живко Николов и директора на училището Евелина Янчева.

През изминаващата година  ученикът в XI  клас стана  втори на Младежки Олимпийски игри в категория 85 кг, европейски шампион за кадети до 17 г., категория  94  кг., два пъти държавен шампион за мъже и веднъж втори, както и първи на турнира „Милен Добрев“ по система Синклер.

За отбор №1 на Спортното бяха избрани волейболистите до 20 години на Черно море БАСК с треньор Юлиан Тупанков. Те станаха държавни шампиони в тази възраст, като в състава им бяха четирима от Спортното – Димитър Василев, Йоан Кайряков, Виктор Иванов, Ивайло Иванов и Димитър Славов. Димитър Василев е с индивидуална награда MVP – „най-полезен състезател“.

Ето ги всички наградени възпитаници на Спортно училище и техните постижения:

 

“СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА – 2018”

 

ХристоХристов – 11 клас, вдигане тежести
Треньор – Живко Николов.
Младежки Олимпийски игри, индивидуално, младежи до 17 г.
категория 85 кг  двубой – II място
Европейско  първенство кадети до 17 г., категория  94  кг.
двубой          – I място
изхвърляне – I място
изтласкване – I място
Държавно личнo отборно първенство 1 кръг мъже, категория +105 кг.
двубой – I място,изхвърляне – I място, изтласкване – I място, отборно – II място
Държавно лично първенство мъже, категория +105 кг.
двубой – I място,  изтласкване – I място,  изхвърляне – I място
Държавно личнo отборно първенство, мъже кат. 105 кг – двубой   – II място
изхвърляне – I място , изтласкване- II място
МТ „Милен Добрев“, с-ма Синклер – I място

 

 

 

ОТБОР на 2018 ГОДИНА”

 

Волейбол – юноши до 20 г. с треньор Юлиян Тупанков
На Държавното първенство заюноши до 20 г. Димитър Василев, Йоан Кайряков, Виктор Иванов, Ивайло Иванов, Димитър Славов спечелиха шампионската титла.
Димитър Василев е с индивидуална награда MVP – „най-полезен състезател“.

 

Лъчезар Георгиев – 8 клас, бокс, с треньор Георги Бояджиев
Европейско първенство момчета                                                    – V място
Държавно лично отборно първенство „Купа България“             –  I място
Държавен личен шампионат   кат.до 76 кг.                                   – I място

 

Виктор Станев – 10 клас, борба класически стил
Балканиада, индивидуално, кадети до 17 г.                             –        II място
Държавно лично първенство момчета, кат до 55 кг.               –  III място
Държавен личен отборен шампионат момчета, кат до 55 кг     –        II място
Атанас Парушев – 9 клас, борба класически стил
Балканиада, индивидуално, кадети до 15 г.                             –        II място
Държавен личен първенство момчета, кат до 68 кг             –       III място
Държавен личен отборен шампионат кадети, кат до 46 кг     –        Iмясто

 

Айредин Хюсеин  – 9 клас, борба класически стил
Балканско първенство момчета до 15 г., кат 48 кг.             –        II място
Държавен личен отборен шампионат момчета, кат до 48 кг       –        I място
Държавен личен първенство момчета, кат до 48 кг                  –        I място
Треньор на тримата състезатели – Светлозар Стоянов
 Президентът на СК „Локомотив-93“ Ангел Дерменджиев награди борците.

 

Стефчо Христов – 9 клас, вдигане тежести с треньор Живко Николов
Европейско  първенство кадети до 17 г, категория  94  кг. двубой   – VI място
/  изтласкване –  VIII място  ,  изхвърляне – IV място/
Държавен личен първенство кадети до 17 г. категория  94  кг. двубой – I място
/ изхвърляне – I място, изтласкване – I място/
Държавно личнo отборно първенство 1 кръг, юноши , кат. 94 кг. двубой – III място
/ изхвърляне – III място, изтласкване – III място /
МТ „Милен Добрев“, с-ма Синклер -Vмясто

 

Теодор Христов – 12 клас, кикбокс с треньор Красимир Кирилов
Световна купа, К1, юноши старша възраст, кат.  до 75 кг.                           – I място
Световното първенство юноши старша възраст К1 до 71 кг.                       – II място
Шампион по кикбокс за професионалисти на веригата ‘’Castle Gladiators 4’’, K1 кат. 72 кг
Държавно лично първенство юноши старша възраст, K1  кат. до 75 кг      – I място
Държавно лично първенство юноши старша възр., лоу кик кат. до 75 кг    – I място

 

Силвия Георгиева – завършила,  лека атлетика с треньор Крум Крумов
Балканско първенство зала , жени, 3000 м             –   IV място
Балканско първенство зала, жени  4 х 400 м.         –  III място
Балканско първенство зала, жени  1500 м.             –   I място
Балкански игри девойки до 20 г.    3000 м.             –   I място
Покрити три нормативи за Световно първенство на 1500, 3000 и 3000 стрипълчейз и участие
Национален шампионат старша възраст до 20 г. –  3000  м          –  I място
                                                                                         1500 м             – II място
                                                                                 4 х 400 м            – III място
Национален шампионат жени в зала                      –  1500 м         –   I място
                                                                                     800 м              –  II място
                                                                                    4 х 400 м             –   II място
Национален шампионат девойки до 20 г. – 3000 м с препятствия – I място
                                                                              1500 м                          – I място
                                                                                800 м                             – I място
Национален шампионат жени щафета          4 х 400 м                          – I място
                                                                      4 х 400 м                     – III място
      

 

Марлена Явайд – 12 клас, модерен петобой
Участие на Европейско първенстово
Квалификация за  Младежки Олимпийски игри – VII място
Първи кръг на Държавно първенство четирибой до 18 г. индивидуално – II място
Държавно първенство четирибой до 21 г. индивидуално                         – I място
Държавно първенство четирибой жени индивидуално                             – I място
Държавно първенство петобой девойки 18 г. индивидуално                    – III място

 

Борислав Господинов –10 клас, модерен петобой
Европейско първенстово до 17 г. смесена щафета      – V място
Държавно първенство зимни финали под 17 г.            – I място
Държавно първенство трибой под 17 г.индивидуално – I място
Държавно първенство трибой под 17 г. отборно          – I място
Държавно първенство четирибой юноши до 18 г.        – II място
Треньори на двамата състезатели – Невена Димитрова и Цветана Миланова 

 

Василики Кадоглу– 10 клас, плуване,
Участничка на Младежки Олимпийски Игри
Олимпийски маратон жени, окрити води        10 000 м.   –          IV място
Световна купа 25 000 м открити води                          –         VIII място
Единствената българска плувкиня едва 15 годишна успява да преплува 25 км в окрити води от 1972 г.
Световна Купа окрити води 10 000 м. – 36 място
Държавен шампионат на Франция 5 000 м открити води  – I място
Шампионат на Испания открити води – I място
Европейско първенство по плуване в открити води – 5 км XXI място
Маратон Галата Варна  – 5 км – I място
Държавно отборно първенство жени, 50 м.,
 1 500 м кроул        –  I място
400 м кроул       –  I място с рекорд
4 х 200 м св.стил     – II място
4 х 100 м. съчетано – II място
Държавно лично отборно първенство жени, 50м.
800 м св.стил    –  II място
1 500 м кроул    –  I място национален рекорд
4 х 200 м кроул            – II място
Държавно отборно първенство девойки старша възраст, 50м
200 м кроул        – I място
400 м кроул        – I място
  800 м кроул         – I място
  200 м съчетано     – II място
4 х 100 м съчетано – III място
4 х 200 м кроул     – III място
Държавно лично отборно първенство девойки старша възраст, 25 м
200 м кроул – I място
400 м кроул – I място
800 м кроул – I място
200 м делфин  – I място
100 м кроул – II място

 

Георги Цурев –  11 клас, плуване
Балкански игри младежи, 50 м 200 м гръб – II място
Балкански игри младежи, 50 м 4 х 100 м    – II място
Балкански игри младежи, 50 м отборно      – I място
Държавно лично отборно първенство юноши старша възраст , 50 м
50 м гръб   – I място
100 м гръб – I място
200 м гръб – I място
50 м св.стил – I място
Държавно лично отборно първенство, юноши старша възраст, 25 м
100 м гръб – I място   – подобрен национален рекорд с време 56:43
200 м гръб – I място   – подобрен национален рекорд с време 2:00.04
 50 м бруст – III място
Треньор на двамата състезатели – Гергана Василева

 

Тихомир Тодоров –  11 клас, плуване,  с треньор Никола Петров
Участник на младежки Олимпийски игри
Европейско първенство младежи, 50 м     100 м бътерфлай        –  X място
Балкански игри младежи, 50 м                      4х100 м св. стил       –  II място
                                                                            4 х 200 м св.стил       –   I място
                                                                            200 м. бътерфлай      –   I място
50 м. бътерфлай    –  II място
100 м. бътерфлай   –  II място
Държавно лично отборно първенство мъже, 50 м.
                                                                           4х100 м св. стил      –  II място
                                                                             4х100 съчетано –  I място

 

Божидар Златанов – 8 клас,спортна гимнастика с треньор Сергей Стоянов
МТ ’International Junior Team Cup’’ юноши до 14 г.
многобой   – I място
висилка      – I място
успоредка  – II място
земя            –  II място
халки          – II място
отборно     – XIII място
Държавно лично отборно първенство юноши младша възраст
многобой        – I място
кон с гривни  –  I място
земя                –  II място
халки              –  I място
прескок          –  I място
висилка          –  I място
успоредка      –  I място
отборно         –   I място
Треньорът Сергей Стоянов получи наградата на своя възпитаник Божидар Златанов, който е на лагер в столицата. Мартин Байчев/ляво/-председател на комисията за младежки дейности и спорт.

 

Пьотр Нестеров – 9 клас, тенис с треньор Кристиян Илиев
Международен турнир „Тенис Европа – Мастър” до 16 г. ,индивидуално   –  I  място
Турнир „Тенис Европа“ до 16 г.
           индивидуално –  I място
           двойки             – II място
Държавно първенство, юноши до 16 г. – зала индивидуално     –  I място
Държавно първенство, юноши до 18 г. – зала индивидуално,     –  II място

 

Анна София Келман – 9 клас, художествена гимнастика, с треньор Дарина Кирякова
Европейско първенство девойки старша възраст отборно – III място
Квалификации Младежки Олимпийски  игри -квота за Младежки олимпийски игри – VII място
Световна купа девойки старша възраст
отборно – IV място
Световна купа девойки старша възраст
многобой  – I  място
лента        – I  място
обръч       – II място
бухалки   – III място
Държавно първенство „Елит“ девойки старша възраст
           многобой   – III място
бухалки      – I  място
обръч          – II място
топка         – III  място
лента                    – III  място
Международен турнир „Руми и Албена“ девойки старша възраст,
многобой – I  място
топка        – I  място
обръч        – I  място
бухалки    – I място
Международен турнир Аскер CUP девойки старша възраст
многобой  – II  място
обръч        – I  място
топка        – III място
бухалки    – III място
отборно    – I  място
Международен турнир ‘’Рига Латвия’’ девойки старша възраст
отборно    – II  място
бухалки    – II място

 

Елизабет Йовчева 9 класхудожествена гимнастика ст.реньор Филипа Филипова
Европейско първенство девойки старша възраст отборно – III място
Международен турнир Аскер CUP девойки старша възраст
многобой  – I  място
топка        – II място
отборно    – II място                                   
Международен турнир „Руми и Албена“ девойки старша възраст,
многобой – II  място
топка        – II  място
обръч        – II  място
лента         – I място
Световна купа девойки старша възраст – топка  – II място
Държавно първенство „Елит“ девойки старша възраст
           многобой – II място, лента  – I  място, топка – I  място,  обръч –  III  място
бухалки      – III  място

Започна учебната година в обновеното ни училище.

Започна учебната година в обновеното ни училище.

   Премина тържественото посрещане на учениците на Спортно училище „Георги Бенковски“. Гости на нашето училище бяха кметът на Варна – Иван Портних, представител на Министерството на спорта, спортни деятели и много родители.

   „Радвам се, че сме заедно на първия учебен ден. По традиция Вие най-рано започвате учебните занятия в града ни, но и през ваканцията Вие спечелихте много нови спортни успехи за Варна и за България, за което Ви поздравявам“, обърна се към учениците г-н Портних.Той допълни, че е гордост за морската столица, че възпитаници на училището ще представят града и страната ни на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. „Вярвам, че Вашите успехи са една от причините Варна да бъде избрана за Европейски град на спорта през 2019 г. Благодаря на Министерството на спорта за обновяването на сградата, продължаваме с общи усилия да подобряваме не само училищните и спортните бази, но и условията за спорт в града“, допълни кметът.

  Приветствие към учениците отправи и нашата директорка Евелина Янчева.Тя допълни, че 480 младежи, разпределени в 19 паралелки, започват новата учебна година в СУ „Г. Бенковски“.

  Успех на всички ученици от екипа на училището!

 

 

Снимки: dariknews.bg; chernomore.bg
ОТКРИВАНЕ  НА УЧЕБНАТА 2018/2019 ГОДИНА В СУ“Г.БЕНКОВСКИ“ -ВАРНА

ОТКРИВАНЕ НА УЧЕБНАТА 2018/2019 ГОДИНА В СУ“Г.БЕНКОВСКИ“ -ВАРНА

Възпитаниците на Спортното училище „Георги Бенковски“ Варна започват учебната година в понеделник, 3 септември. Откриването ще бъде от 11.00ч в двора на училището.

Екипът на училището пожелава успех и много нови медали и постижения на своите ученици.

 

Списък на приетите ученици на I

Списък на приетите ученици на I

Списък на приетите ученици на I тур след приемни изпити за учебната 2018/2019 година в СУ „Георги Бенковски“ Варна.

Вижте списъка.

Записване на приетите ученици:

02.07.2018 г. – 10.07.2018г. в училището от 8.30ч. до 16.00ч.

Необходими документи за записване на приетите ученици:

1. Удостоверение за преместване.
2. Личен здравен картон.
3. Декларация подписана от родител /предоставя се и се попълва на място по образец на училището/.

Програма на Международен литературен фестивал ВарнаЛит 30 май – 2 юни

Програма на Международен литературен фестивал ВарнаЛит 30 май – 2 юни

Задава се второто издание на най-мащабния детско-юношески литературен фестивал – „Варна Лит“ 2018!
Приятелска боксова среща и разговор със Захари Карабашлиев ще се проведе в СУ „Георги Бенковски“ на 30.05, 11:00-12:00 часа.

„Разказвачът в мен“ (The Storyteller in Me) – това е слоганът на най-цветния фест тази година, а фокусът е върху разнообразните аспекти на разказването – художествена литература, публицистика, кино, театър и дори музика.

Гости на фестивала тази година са Алек Попов, Владимир Зарев, Стефан Вълдобрев, Теодора Димова, Ей Джей Фин, Валери Станков, Юлия Спиридонова, Людмил Станев, Петя Кокудева, Захари Карабашлиев, Георги Тошев, Светослав Иванов, Иво Иванов, Георги Бърдаров, Делян Момчилов, Доминик Карило, Дамян Дамянов, Венсант Винел, Весела Фламбурари, Искра Урумова, Елена Владова, Елисавета Белобрадова и Красимира Хаджииванова, Виктор Божинов, Явор Гърдев и още много.

Сдружение „МЛФ Варна Лит“ организира фестивала с подкрепата на Общински Фонд „Култура“ на Община Варна, частни дарения и неправителствени организации, бизнес и др.
Прочети повече на www.varnalit.com

142 години от избухването на Априлското въстание бяха отбелязани пред паметника на Георги Бенковски.

142 години от избухването на Априлското въстание бяха отбелязани пред паметника на Георги Бенковски.

Спортно училище „Георги Бенковски“ почете 142 години от избухването на Априлското въстание с поднасяне на венци и цветя пред паметника на Георги Бенковски.