ДЪРЖАВЕН ПЛАН – ПРИЕМ  ЗА  УЧЕБНАТА  2019/2020 г.

ДЪРЖАВЕН ПЛАН – ПРИЕМ  ЗА  УЧЕБНАТА  2019/2020 г.

І. Условия за кандидатстване в Спортно училище „Георги Бенковски” – Варна:
1. На основание Наредба № 1 от 30.08.2016 г. за условията и реда за прием и спортна подготовка на учениците в
спортните училища и Заповед № РД-09-106/13.03.2019 г. на Министъра на ММС.
2. Кандидатите да са завършили успешно IV и V клас през 2018/2019 год.
3. Кандидатите да са здрави и да нямат физически и психически недостатъци.
4. Учениците полагат изпит за проверка на способностите по тестове за съответния вид спорт, за който кандидатстват,
като имат право да положат изпит по един или два спорта.
5. За 5 -ти клас – 1 /една / паралелка с 29 ученици.
6. За 6 -ти клас – 2 /две/ паралелки с 56 ученици.

ІІ. Необходими документи за кандидатсване:
1. ЗАЯВЛЕНИЕ по образец на училището /подписано от ученика и родителя (настойника или попечителя), в
което са заявени желаните спортове за прием/.
2. Копие от АКТ ЗА РАЖДАНЕ /Оригиналът се връща след сверяване с копието/.
3. Копие на УЧЕНИЧЕСКА КНИЖКА /Оригиналът се връща след сверяване с копието/.
4. МЕДИЦИНСКО СВИДЕТЕЛСТВО със заключение, че съответният вид спорт не е противопоказен за
здравословното състояние на ученика, издадено от личния лекар, придружено от медицински картон с нанесени
имунизации.
5. ЗАСТРАХОВАТЕЛНА ПОЛИЦА „Злополука” за дните на изпита по вида спорт /Организирано застраховане в
Спортно училище/.

ІІІ. Подаване на документи:
І ви тур – 20.05.2019 г. – 20.06.2019 г. в училището от 8 30 ч. до 16 00 ч.
ІІ ри тур – 09.08.2019 г. – 14.08.2019 г. в училището от 8 30 ч. до 16 00 ч.

ІV. Провеждане на изпити:
ИЗПИТИТЕ се провеждат в два дни :
ПЪРВИ ДЕН :
– Медико-биологически тестове в МЦРСМ зали “Простор”, етаж ІІ;
– психологически тест.
– проверка на спортно –техническите умения по вида спорт , включващ :
тестове за технико-тактически умения, за кондиция и за координация;

Начален час – 8.00 часа.
ВТОРИ ДЕН –
– изпит за проверка нивото на развитие на двигателните качества
Начален час – 9.00 часа

В посочените дати по спортове от първи и втори тур, ще се осъществи и попълване на свободни места от V до XI клас.

V. Класиране:
Извършва се по съответния спорт, по низходящ ред на получения сбор точки от тестовете, съобразно заявения вид спорт.

VІ. Записване на приетите ученици:
І ви тур – 01.07.2019 г. – 10.07.2019 г. в училището от 8 30 ч. до 16 00 ч.
Местата на незаписаните в срок ученици се обявяват за свободни на 11.07.2019 г. и следващите по реда на
сбора на точки кандидати се записват до 13.07.2019 г.
ІІ ри тур – до 27.08.19 г. в училището от 8 30 ч. до 16 00 ч.

VII. Необходими документи за записване на приетите ученици:
1. Оригинал на удостоверение за завършен клас.
2. Удостоверение за преместване.
3. Личен здравен картон.
4. Декларация подписана от родител /предоставя се и се попълва на място по образец на училището/.
5. Заявление за желаната професия за VIIІ клас / предоставя се и се попълва на място по образец на училището /.

Училището предлага:
 За учениците, които не са от гр. Варна учениците ползват средношколско общежитие.
 Училищен стол за хранене.
 Отлична спортна подготовка с възможности за изява на Държавни, Европейски, Световни и Олимпийски
първенства.
 От VIII клас се въвежда професионална подготовка в направление спорт.
По професиите: „Помощник – треньор’’, „Организатор на спортни прояви и първенства” и
„Фитнес инструктор’’
 Дипломираните ученици имат право да кандидатсват във всички Висши учебни заведения у нас и
чужбина.

Начало на учебната година – 02.09.2019 г.

За справки:

052/301 891 – Канцелария
e-mail: su_varna@abv.bg Web: www.sportno-varna.com
Адрес: гр. ВАРНА, жк. „ЧАЙКА”, ул. „РУПИ” №1
Награждаване на спортист №1 на Спортно училище „Георги Бенковски“ за 2018 година.

Награждаване на спортист №1 на Спортно училище „Георги Бенковски“ за 2018 година.

И тази година Спортно училище „Георги Бенковски“ имаше изключително много отличени спортисти и безброй постижения за отбелязване.

    

Щангистът Христо Христов бе избран за Спортист №1 на Спортно училище „Георги Бенковски“ за 2018 година. Той бе награден от шефа на Дирекция „Спорт“ към общината Кристиан Димитров на церемония в присъствието на неговия треньор Живко Николов и директора на училището Евелина Янчева.

През изминаващата година  ученикът в XI  клас стана  втори на Младежки Олимпийски игри в категория 85 кг, европейски шампион за кадети до 17 г., категория  94  кг., два пъти държавен шампион за мъже и веднъж втори, както и първи на турнира „Милен Добрев“ по система Синклер.

За отбор №1 на Спортното бяха избрани волейболистите до 20 години на Черно море БАСК с треньор Юлиан Тупанков. Те станаха държавни шампиони в тази възраст, като в състава им бяха четирима от Спортното – Димитър Василев, Йоан Кайряков, Виктор Иванов, Ивайло Иванов и Димитър Славов. Димитър Василев е с индивидуална награда MVP – „най-полезен състезател“.

Ето ги всички наградени възпитаници на Спортно училище и техните постижения:

 

“СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА – 2018”

 

ХристоХристов – 11 клас, вдигане тежести
Треньор – Живко Николов.
Младежки Олимпийски игри, индивидуално, младежи до 17 г.
категория 85 кг  двубой – II място
Европейско  първенство кадети до 17 г., категория  94  кг.
двубой          – I място
изхвърляне – I място
изтласкване – I място
Държавно личнo отборно първенство 1 кръг мъже, категория +105 кг.
двубой – I място,изхвърляне – I място, изтласкване – I място, отборно – II място
Държавно лично първенство мъже, категория +105 кг.
двубой – I място,  изтласкване – I място,  изхвърляне – I място
Държавно личнo отборно първенство, мъже кат. 105 кг – двубой   – II място
изхвърляне – I място , изтласкване- II място
МТ „Милен Добрев“, с-ма Синклер – I място

 

 

 

ОТБОР на 2018 ГОДИНА”

 

Волейбол – юноши до 20 г. с треньор Юлиян Тупанков
На Държавното първенство заюноши до 20 г. Димитър Василев, Йоан Кайряков, Виктор Иванов, Ивайло Иванов, Димитър Славов спечелиха шампионската титла.
Димитър Василев е с индивидуална награда MVP – „най-полезен състезател“.

 

Лъчезар Георгиев – 8 клас, бокс, с треньор Георги Бояджиев
Европейско първенство момчета                                                    – V място
Държавно лично отборно първенство „Купа България“             –  I място
Държавен личен шампионат   кат.до 76 кг.                                   – I място

 

Виктор Станев – 10 клас, борба класически стил
Балканиада, индивидуално, кадети до 17 г.                             –        II място
Държавно лично първенство момчета, кат до 55 кг.               –  III място
Държавен личен отборен шампионат момчета, кат до 55 кг     –        II място
Атанас Парушев – 9 клас, борба класически стил
Балканиада, индивидуално, кадети до 15 г.                             –        II място
Държавен личен първенство момчета, кат до 68 кг             –       III място
Държавен личен отборен шампионат кадети, кат до 46 кг     –        Iмясто

 

Айредин Хюсеин  – 9 клас, борба класически стил
Балканско първенство момчета до 15 г., кат 48 кг.             –        II място
Държавен личен отборен шампионат момчета, кат до 48 кг       –        I място
Държавен личен първенство момчета, кат до 48 кг                  –        I място
Треньор на тримата състезатели – Светлозар Стоянов
 Президентът на СК „Локомотив-93“ Ангел Дерменджиев награди борците.

 

Стефчо Христов – 9 клас, вдигане тежести с треньор Живко Николов
Европейско  първенство кадети до 17 г, категория  94  кг. двубой   – VI място
/  изтласкване –  VIII място  ,  изхвърляне – IV място/
Държавен личен първенство кадети до 17 г. категория  94  кг. двубой – I място
/ изхвърляне – I място, изтласкване – I място/
Държавно личнo отборно първенство 1 кръг, юноши , кат. 94 кг. двубой – III място
/ изхвърляне – III място, изтласкване – III място /
МТ „Милен Добрев“, с-ма Синклер -Vмясто

 

Теодор Христов – 12 клас, кикбокс с треньор Красимир Кирилов
Световна купа, К1, юноши старша възраст, кат.  до 75 кг.                           – I място
Световното първенство юноши старша възраст К1 до 71 кг.                       – II място
Шампион по кикбокс за професионалисти на веригата ‘’Castle Gladiators 4’’, K1 кат. 72 кг
Държавно лично първенство юноши старша възраст, K1  кат. до 75 кг      – I място
Държавно лично първенство юноши старша възр., лоу кик кат. до 75 кг    – I място

 

Силвия Георгиева – завършила,  лека атлетика с треньор Крум Крумов
Балканско първенство зала , жени, 3000 м             –   IV място
Балканско първенство зала, жени  4 х 400 м.         –  III място
Балканско първенство зала, жени  1500 м.             –   I място
Балкански игри девойки до 20 г.    3000 м.             –   I място
Покрити три нормативи за Световно първенство на 1500, 3000 и 3000 стрипълчейз и участие
Национален шампионат старша възраст до 20 г. –  3000  м          –  I място
                                                                                         1500 м             – II място
                                                                                 4 х 400 м            – III място
Национален шампионат жени в зала                      –  1500 м         –   I място
                                                                                     800 м              –  II място
                                                                                    4 х 400 м             –   II място
Национален шампионат девойки до 20 г. – 3000 м с препятствия – I място
                                                                              1500 м                          – I място
                                                                                800 м                             – I място
Национален шампионат жени щафета          4 х 400 м                          – I място
                                                                      4 х 400 м                     – III място
      

 

Марлена Явайд – 12 клас, модерен петобой
Участие на Европейско първенстово
Квалификация за  Младежки Олимпийски игри – VII място
Първи кръг на Държавно първенство четирибой до 18 г. индивидуално – II място
Държавно първенство четирибой до 21 г. индивидуално                         – I място
Държавно първенство четирибой жени индивидуално                             – I място
Държавно първенство петобой девойки 18 г. индивидуално                    – III място

 

Борислав Господинов –10 клас, модерен петобой
Европейско първенстово до 17 г. смесена щафета      – V място
Държавно първенство зимни финали под 17 г.            – I място
Държавно първенство трибой под 17 г.индивидуално – I място
Държавно първенство трибой под 17 г. отборно          – I място
Държавно първенство четирибой юноши до 18 г.        – II място
Треньори на двамата състезатели – Невена Димитрова и Цветана Миланова 

 

Василики Кадоглу– 10 клас, плуване,
Участничка на Младежки Олимпийски Игри
Олимпийски маратон жени, окрити води        10 000 м.   –          IV място
Световна купа 25 000 м открити води                          –         VIII място
Единствената българска плувкиня едва 15 годишна успява да преплува 25 км в окрити води от 1972 г.
Световна Купа окрити води 10 000 м. – 36 място
Държавен шампионат на Франция 5 000 м открити води  – I място
Шампионат на Испания открити води – I място
Европейско първенство по плуване в открити води – 5 км XXI място
Маратон Галата Варна  – 5 км – I място
Държавно отборно първенство жени, 50 м.,
 1 500 м кроул        –  I място
400 м кроул       –  I място с рекорд
4 х 200 м св.стил     – II място
4 х 100 м. съчетано – II място
Държавно лично отборно първенство жени, 50м.
800 м св.стил    –  II място
1 500 м кроул    –  I място национален рекорд
4 х 200 м кроул            – II място
Държавно отборно първенство девойки старша възраст, 50м
200 м кроул        – I място
400 м кроул        – I място
  800 м кроул         – I място
  200 м съчетано     – II място
4 х 100 м съчетано – III място
4 х 200 м кроул     – III място
Държавно лично отборно първенство девойки старша възраст, 25 м
200 м кроул – I място
400 м кроул – I място
800 м кроул – I място
200 м делфин  – I място
100 м кроул – II място

 

Георги Цурев –  11 клас, плуване
Балкански игри младежи, 50 м 200 м гръб – II място
Балкански игри младежи, 50 м 4 х 100 м    – II място
Балкански игри младежи, 50 м отборно      – I място
Държавно лично отборно първенство юноши старша възраст , 50 м
50 м гръб   – I място
100 м гръб – I място
200 м гръб – I място
50 м св.стил – I място
Държавно лично отборно първенство, юноши старша възраст, 25 м
100 м гръб – I място   – подобрен национален рекорд с време 56:43
200 м гръб – I място   – подобрен национален рекорд с време 2:00.04
 50 м бруст – III място
Треньор на двамата състезатели – Гергана Василева

 

Тихомир Тодоров –  11 клас, плуване,  с треньор Никола Петров
Участник на младежки Олимпийски игри
Европейско първенство младежи, 50 м     100 м бътерфлай        –  X място
Балкански игри младежи, 50 м                      4х100 м св. стил       –  II място
                                                                            4 х 200 м св.стил       –   I място
                                                                            200 м. бътерфлай      –   I място
50 м. бътерфлай    –  II място
100 м. бътерфлай   –  II място
Държавно лично отборно първенство мъже, 50 м.
                                                                           4х100 м св. стил      –  II място
                                                                             4х100 съчетано –  I място

 

Божидар Златанов – 8 клас,спортна гимнастика с треньор Сергей Стоянов
МТ ’International Junior Team Cup’’ юноши до 14 г.
многобой   – I място
висилка      – I място
успоредка  – II място
земя            –  II място
халки          – II място
отборно     – XIII място
Държавно лично отборно първенство юноши младша възраст
многобой        – I място
кон с гривни  –  I място
земя                –  II място
халки              –  I място
прескок          –  I място
висилка          –  I място
успоредка      –  I място
отборно         –   I място
Треньорът Сергей Стоянов получи наградата на своя възпитаник Божидар Златанов, който е на лагер в столицата. Мартин Байчев/ляво/-председател на комисията за младежки дейности и спорт.

 

Пьотр Нестеров – 9 клас, тенис с треньор Кристиян Илиев
Международен турнир „Тенис Европа – Мастър” до 16 г. ,индивидуално   –  I  място
Турнир „Тенис Европа“ до 16 г.
           индивидуално –  I място
           двойки             – II място
Държавно първенство, юноши до 16 г. – зала индивидуално     –  I място
Държавно първенство, юноши до 18 г. – зала индивидуално,     –  II място

 

Анна София Келман – 9 клас, художествена гимнастика, с треньор Дарина Кирякова
Европейско първенство девойки старша възраст отборно – III място
Квалификации Младежки Олимпийски  игри -квота за Младежки олимпийски игри – VII място
Световна купа девойки старша възраст
отборно – IV място
Световна купа девойки старша възраст
многобой  – I  място
лента        – I  място
обръч       – II място
бухалки   – III място
Държавно първенство „Елит“ девойки старша възраст
           многобой   – III място
бухалки      – I  място
обръч          – II място
топка         – III  място
лента                    – III  място
Международен турнир „Руми и Албена“ девойки старша възраст,
многобой – I  място
топка        – I  място
обръч        – I  място
бухалки    – I място
Международен турнир Аскер CUP девойки старша възраст
многобой  – II  място
обръч        – I  място
топка        – III място
бухалки    – III място
отборно    – I  място
Международен турнир ‘’Рига Латвия’’ девойки старша възраст
отборно    – II  място
бухалки    – II място

 

Елизабет Йовчева 9 класхудожествена гимнастика ст.реньор Филипа Филипова
Европейско първенство девойки старша възраст отборно – III място
Международен турнир Аскер CUP девойки старша възраст
многобой  – I  място
топка        – II място
отборно    – II място                                   
Международен турнир „Руми и Албена“ девойки старша възраст,
многобой – II  място
топка        – II  място
обръч        – II  място
лента         – I място
Световна купа девойки старша възраст – топка  – II място
Държавно първенство „Елит“ девойки старша възраст
           многобой – II място, лента  – I  място, топка – I  място,  обръч –  III  място
бухалки      – III  място