Актуално‎ > ‎

НОМИНИРАНИ СПОРТИСТИ 2014

публикувано 23.12.2014 г., 0:21 от Elena Stefanova

НОМИНИРАНИ  СПОРТИСТИ   2014

по азбучен ред на спортовете

Борислава Веселинова Христова 12а клас

баскетбол – девойки             

Треньор Венцеслав Гечев

Европейско първенство девойки до 18г, див."Б"- VII отборно, MVP; голмайстор на първенството;

                                                                                                           Включена в символичната петица

Европейското първенство за жени до 20 г дивизия „Б” - V отборно

 

Душко Благовестов Михайлов 12 в клас

бокс

Треньор  Димчо Савов

Втори младежки Олимпийски игри– кат. 56 кг.-     II м 

Световно първенство младежи – кат. 56 кг.-          III м

Държавно лично-отборно първенство младежи – кат. 56 кг.- І м.

Държавно лично-отборно първенство  мъже –       кат. 56 кг.- І м.

Севгин Хасан Мехмед 11 а клас

 

борба класически стил

 

Треньор Христо Филчев

Световно първенство  кадети – кат. 54 кг.-             V м

 

Европейско първенство  кадети – кат. 54 кг.-        III м

 

Държавно лично отборно първенство кадети – кат. 54 кг.-  І м.

 

 

 

Ивайло Александров Радев 10 в клас

 

борба класически стил

 

Треньор  Христо Филчев

 

Световно първенство  кадети – кат. 42 кг.-      VII м

 

Европейско първенство  кадети – кат. 42 кг.-   VII м

 

Международен турнир "Георги и Васил Илиеви" кадети - кат. 42 кг.- І м,

 

Държавен личен шампионат кадети – кат.42 кг.- І м.

 

Николай Тодоров Георгиев 11 а клас

 

 Вдигане тежести

 

Треньор  Живко  Николов

 

Европейско първенство  юноши – кат. 85 кг.-               Vм двубой;

                                                                                            Vм изхвърляне;

                                                                                            Vм изтласкване

Европейско първенство за юноши до 20 г. .-                 VI м двубой;

 

Държавен личен шампионат кадети – кат.85 кг.-                І м.

 

 

 

 

Петър Петев Тодоров 11 б клас

Вдигане тежести

Треньор Пламен Генчев

Европейско първенство  юноши – кат. 56 кг.-               VIII м двубой;

                                                                                              VII м изхвърляне;

Държавен личен шампионат кадети – кат.56 кг.-                І м.

 

Мелкон Сираган Папазян 12 клас

Вдигане тежести

Треньор  Живко  Николов

Европейска купа  юноши                                                    ІVм по "Синклер"

Държавен личен шампионат юноши – кат.69 кг.-                І м.

 

Симона Георгиева Костадинова  10 в клас

гребане

Треньор Георги Георгиев

Балкански игри девойки младша възраст -                III м скиф /А1х/

                                                                                        III м четворка скул /А4х/

Държавен индивидуален шампионат девойки младша възраст    Ім. двойка скул /А2х/

Държавен отборен шампионат девойки младша възраст               I м скиф /А1х/

                                                                                                              Ім. двойка скул /А2х/

Държавно първенство гребен ергометър девойки младша възраст   І м.1000 м

           

Полина Георгиева Костадинова 10 в клас

гребане

Треньор Георги Георгиев

Балкански игри девойки младша възраст -                                  III м четворка скул /А4х/

Държавен индивидуален шампионат девойки младша възраст    Ім. двойка скул /А2х/

Държавен отборен шампионат девойки младша възраст               Ім. двойка скул /А2х/ 

Държавно първенство гребен ергометър момичета -                    ІІм. 1000 м


Теодор Димитров Христов 8 б клас

Кик бокс

Треньор Красимир Кирилов

Световно първенство  13-14 години                                         ІІм. "киклайт контакт" кат. 47 кг

Държавно отборно първенство 13-14 год.–                             Ім. "киклайт контакт" кат. 52 кг

Държавно отборно първенство юн.младша–                           Ім. "лоу кик контакт" кат. 48 кг

Георгия Кадоглу 9 б клас

 

плуване

 

Треньор Гергана Василева

 

Втори младежки олимпийски игри            ХІ м 200 м бруст; ХV м. 200 м съчетано плуване

Европейско първенство девойки -          ІХ м. -200м съчетано; Х м. 400м съчетано; ХІІ м.200м бруст

Балкански игри девойки -                           І, І м. - 200; 400м. съчетано плуване;

 

Балкански игри девойки –                            ІІ м. - 200м бруст; 4х100м съчетано плуване;

 

Балкански игри девойки старша възраст - ІІІ м - 100м. бруст

 

Държавно  първенство девойки старша възраст - 10 х І м., 3 рекорда

 

 Държавно  първенство жени -                                   4 х І м. 1 рекорд


Радина   Чавдарова   Филипова 11 а клас

художествена гимнастика

Треньор Филипа Филипова

Световно първенство  жени.-                                VII м. отборно

Световна Купа жени Лисабон-                              VII м обръч

Световна Купа жени Песаро -                               ХХ м. многобой

Държавно  първенство "Елит" жени -                  ІVм. многобой;  ІІІ м. обръч; ІІІ м. топка

Катерина Маринова Маринова 9 г клас

художествена гимнастика

Треньор Филипа Филипова

Втори младежки олимпийски игри                        IХ м. многобой

Световна Купа девойки Минск                                V м. лента

Европейско първенство девойки -                          ІVм. обръч;

Европейско първенство девойки –                         ІVм. бухалки;

Европейско първенство девойки -                         VI м. лента

Държавно  първенство "Елит" девойки старша възраст – ІІІ м.  многобой;  І м. лента; І м.топка;                                                                                                                               

                                                                                                                          І м.бухалки

Номинация за най-успешен млад състезател на 2014 година

 

Василики Евангелос Кадоглу  6 б клас

плуване

Треньор Гергана Василева

Държавно  първенство момичета 11г                     14 х І м., 6 рекорда

  Държавни и международни турнири                      53 медала и 40 поправки на национални рекорди

 

НОМИНИРАНИ  ОТБОРИ   2014

 

баскетбол - кадетки от 9 и 10 клас

Треньор  Венцеслав Гечев

Държавно  първенство - кадетки -                                                 І м.  


волейбол - от 9 клас

Треньор Пламен Николов

Европейско първенство плажен волейбол девойки до 18 г.  - 25 м.

Държавно първенство плажен волейбол девойки до 18 г.  -      І м.

хандбал - от  9  и 10 клас

Треньор Йордан Димитров

 юноши старша възраст до 16 години-                                          І м. - Държавно  първенство ;

                                                                                                           І м. "Купа България"

 младежи до 19 години -                                                                  І м. - Държавно  първенство ;                       

                                                                                                            І м. "Купа България"

Comments