На 13 май се проведе интердисциплинарен урок по немски език в СТЕМ среда. Елица, Хана, Кубрат, Николета, Ивайло, София, Магдалена и Борис от 11. клас се пренесоха в Берлин – столицата на Германия. Учениците направиха виртуална разходка с 3D VR очила до едни от най-емблематичните забележителности – Brandenburger Tor, Reichstag, Alexanderplatz и Berliner Mauer.

След това се справиха отлично с викторината на интерактивния дисплей и с всички поставени задачи на интерактивната дъска, демонстрирайки знания, екипна работа и отлични езикови умения.

Урокът се осъществи благодарение на г-жа Кичукова и г-жа Янчева, които превърнаха учебния процес в увлекателно пътешествие, съчетаващо технологии, култура и чуждоезиково обучение. Чрез интерактивните дейности учениците не само затвърдиха знанията си по немски език, но и развиха умения за комуникация, работа в екип и творческо мислене.