На добър час, випуск 2026!

На добър час, випуск 2026!

С много емоции, усмивки и малко сълзи зрелостниците от 12. клас прекрачиха прага на училището за последен път като ученици. След години, изпълнени с уроци, приятелства, предизвикателства и незабравими моменти, дойде време да поемат по своя нов път.

Тържественото изпращане на випуск 2026 се превърна в истински празник на младостта, мечтите и надеждата. Учители, родители и ученици споделиха специалния миг, в който училищният звънец прозвуча за последно за дванадесетокласниците. С благодарност към своите преподаватели и с вълнение за бъдещето зрелостниците си спомниха за първия учебен ден, за успехите, трудностите и приятелствата, които ще останат завинаги в сърцата им.

През годините учениците не само натрупаха знания, но и изградиха ценни качества – упоритост, отговорност, работа в екип и стремеж към развитие. Те доказаха, че могат да мечтаят смело и да преследват целите си с постоянство и увереност.

Днес пред тях се откриват нови възможности, нови предизвикателства и нови хоризонти. Нека не забравят уроците, които училището им даде, и хората, които ги подкрепяха по пътя към успеха.

Пожелаваме на всички абитуриенти здраве, вдъхновение и смелост да следват мечтите си! Нека винаги носят в сърцата си духа на училището и с гордост да помнят годините, прекарани тук.

На добър час, випуск 2026!

Интердисциплинарен урок по немски език в СТЕМ среда.

Интердисциплинарен урок по немски език в СТЕМ среда.

На 13 май се проведе интердисциплинарен урок по немски език в СТЕМ среда. Елица, Хана, Кубрат, Николета, Ивайло, София, Магдалена и Борис от 11. клас се пренесоха в Берлин – столицата на Германия. Учениците направиха виртуална разходка с 3D VR очила до едни от най-емблематичните забележителности – Brandenburger Tor, Reichstag, Alexanderplatz и Berliner Mauer.

След това се справиха отлично с викторината на интерактивния дисплей и с всички поставени задачи на интерактивната дъска, демонстрирайки знания, екипна работа и отлични езикови умения.

Урокът се осъществи благодарение на г-жа Кичукова и г-жа Янчева, които превърнаха учебния процес в увлекателно пътешествие, съчетаващо технологии, култура и чуждоезиково обучение. Чрез интерактивните дейности учениците не само затвърдиха знанията си по немски език, но и развиха умения за комуникация, работа в екип и творческо мислене.